ФЕСТИВАЛЬ «ЗАДЗЕРКАЛЛЯ»: АНІМАЦІЯ ПО ІНШУ СТОРОНУ ЕКРАНУ

ФЕСТИВАЛЬ «ЗАДЗЕРКАЛЛЯ»: АНІМАЦІЯ ПО ІНШУ СТОРОНУ ЕКРАНУ

Фестиваль анімації «Задзеркалля» проводиться громадською організацією «Імаго» вже вдруге у Луцьку. Цьогоріч захід відбудеться 9 та 10 вересня у Палаці культури міста Луцька та антикафе «Innerspace» під гаслом «Розкопки анімаційного періоду».

Мета та унікальність фестивалю полягає не тільки в пропагуванні анімаційного мистецтва, а також у знайомстві з безпосереднім процесом створення мультфільмів. Адже мало чи не кожен, хто коли-небудь дивився мультики, хотів дізнатися як вони створюється. Команда ГО «Імаго» вирішила привідкрити цю таємницю і познайомити відвідувачів фестивалю з цією таємницею, запросивши на захід найкращих аніматорів, художників, продюсерів, акторів дубляжу з усієї України.

Власне, сама назва «Задзеркалля» означає процес, який твориться за дзеркалом екрану/монітору.

Цього року на «Задзеркаллі» глядачів познайомлять з історією та еволюцією анімації : від створення перших наскельних малюнків, на яких печерні люди зображали рух тварин до сучних мультфільмів у 3-D.

Учасниками заходу будуть (антикафе «Innerspace», вул.Паркова 5):

  • Микита Лиськов – мультиплікатор з Дніпра, який займається анімацією більше 10 років. Минулого року на фестивалі «Задзеркалля-2016» мультфільм Микити Лиськова «The End» виграв у номінації «Глядацькі симпатії» на конкурсі анімаційних робіт.

Аніматор пропагує авторську некомерційну анімацію, постійно бере участь у кінофестивалях, проводить лекції-кінопокази з історії анімації. Окрім того чоловік організував і проводить заняття в «Школі авторської анімації» у Дніпрі. Окрім того нещодавно його анімаційний фільм «Я купив велосипед» отримав гран-прі фестивалю короткого метру «Де Кіно».

На «Задзеркаллі» він розкаже про некомерційну анімацію та покаже свої фільми, розповість звідки приходять ідеї і проведе майстер-клас «Авторська анімація».

  • Олег Педан – лялькар, який створює неймовірних персонажів з механізмів. Режиссер, сценарист і аніматор фільмів «Світла особистість», «Нікого немає вдома», «Ключ», «Будиночок для равлика», «Найменший» та інших. Окрім того він викладає в у інституті ім. Карпенко-Карого

На «Задзеркаллі» Олег Педан розповість про створення ляльок, у тому числі й з незвичних на перший погляд матеріалів та проведе майстер-клас «Технології виготовлення ляльок для покадрової зйомки».

  • Валентина Серцова – художниця студії «Укранімафільм» та студії «Борисфен». Художник-постановник мультфільмів: «Пригоди капітана Врунгеля», «Секрет приворотного зілля», «Сезон полювання», «Країна Лічилія», «Дерево і кішка», «Було нудно…», «Сім мам Семена Синєбородька», «Історія одного Поросятка», «Бридке каченя», «Віслюкова шкура», «Нещастя Софі», «Коп і Штик. Завзяті кроти», «Лежень», «Халабудка» (режисер Манук Депоян, 2014 р. (Премія НСКУ за найкращий анімаційний фільм 2014 р. Лауреат Державної премии ім. Лесї Українки 2015, Спеціальний приз жюрі на фестивалі «Alpinale», Австрія, 2015. Приз за кращий дитячий фільм «Золотий кирпич», International Animation Festival «Animax Skopje Fest» Македонія, 2015), «Мишко та Місячна Дзвінка».

На «Задзеркаллі» Валентина Серцова проведе майстер-клас «Створення персонажів до анімаційного фільму».

  • Лана Ра та Євгеній Конощук – казкарка, драматург та актор, команда “НоваторФільму”. Твори Лани Ра нагороджені Міжнародною літературною премією «Коронація слова» у номінації «сценарії для дітей»; лауреат VIII Міжнародного бієнале сучасної драматургії «Free Theatre»; фіналіст «Тиждень актуальної п’єси»; конкурсу відеопоезії «CYCLOP»; твори у коротких списках: «Корнейчуковська премія», Drama.Ua, французько-українському конкурсі «Тандем», Міжнародному конкурсі п’єс «Время драмы», «Євразія». Сценарії: «Казочка про борщ», «Козацька дума про Якима, віргів та царя Клюка» – серії анімаційного серіалу «Моя країна Україна», «Як розвеселити Самотність», п’єси для дитячого театру Постановки дитячими колективами України, Росії, Білорусії, Естонії «Як рятували країну Мережину», книги «Щоденник котячих мандрів», «Обережно, Незнайомець!», «Фантазии круглый год», «Замок чарівників Європи», «Математична країна», «Математичні пригоди». Як художник-ілюстратор ілюструвала дитячі книжки, посібники, журнали.

Команда організовує майстер-клас «Написання сценарію та ліплення головного героя для анімаційного серіалу «Моя країна – Україна».

  • Таємний гість.

Також на фестивалі в арт-галереї «Луцьк», що на вулиці Богдана Хмельницького, 1, діятиме ДИТЯЧА ТЕРИТОРІЯ. Тут дітей навчать створювати пісочну анімацію, рухому ляльку з сіна, іграшку з фетру. Окрім того на малечу чекають й інші розваги.

Глядачам покажуть підбірку мультфільмів, присвяченях 90-річчю української анімації, роботи учасників анімаційного конкурму, а також організують квест та круглий стіл на тему «Вплив мультфільмів на психіку дітей».

Також буде презентація двох книжок: «Айхо або подорож до початку» Оршулі Фариняк. Планується презентація мультфільму «Мишко та Місячна Дзвінка» ТОВ «Борисфен-С».

На відкритті фестивалю 9 вересня організатори проведуть конкурс на найкращий «мультяшний» костюм. Участь у ньому можуть брати всі охочі, незалежно від віку.

До початку самого фестивалю у Луцьку відбулися два майстер-класи. Так, на першому майстер-класі  12 серпня аніматор Роман Дзвонковський вчив лучан створювати мультфільми на плівці, а другий майстер-клас зі створення анімації на манці мультиплікатор Олег Федченко провів 19 серпня. Ще один майстер-клас з драматургії від відомого драматурга Неди Нежданої відбувся 2 вересня.

Вхід на фестиваль – вільний.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *