Фестиваль анімації Задзеркалля-2016

Сьогодні, 8 жовтня 2016 року, у Волинському обласному театрі ляльок розпочався дводенний фестиваль анімації «Задзеркалля».

Фестиваль відкрив керівник «Імаго» Леонід Тивонюк.

«Нашій організації скоро виповниться 9 місяців і нарешті ми народили фестиваль «Задзеркалля», – пожартував мультиплікатор.

Послухати про анімацію прийшли близько 50 глядачів.У приміщенні театру діяла фотозона «Задзеркалля», на фоні якої могли фотографуватися усі охочі.

Відвідувачів заходу вражали світлодіодним містичним шоу учасники студії «LEDANCE».А маленькі танцівники балетної студії «Жизель» виконали танець «Аліса і кролик».

Глядачам нагадали історію української анімації: на екрані з’явилися уривки з культових мультфільмів про трьох козаків, «Ведмедик і той, хто в річці живе», «Острів скарбів», «Аліса у задзеркаллі».

Після цього на сцену театру вийшла відома актриса озвучення Ганна Левченко. Жінка озвучила героїв мультфільмів «Король Лев», «Футурама», «Південний парк», «Покемони», «Кліфорд», «Кітпес», «Губка Боб», «Тімон і Пумба», «Зоотрополіс».

До слова у мультсеріалі «Сімпсони» жінка озвучила Барта Сімпсона. Вона розповіла, що попри те, що Барта вважають «нарваним тінейджером», вона бачить у ньому філософа.

Тому Анна Лев прочитала уривок з поеми «Сон» Тараса Шевченка його голосом.

«Я вирішила, що саме Барт Сімпсон міг би прочитати уривок з поеми Тараса Григоровича Шевченка «Сон», поставивши скрізь знаки питання замість крапок», – пояснила вона.

Окрім того, актриса разом з залом заспівала пісню з мультфільму «Малята-твійнята» «Музикант».

Насамкінець учасниця фестивалю проанонсувала свій майстер-клас «Академія голосу», який відбудеться сьогодні, о 17:00 в антикафе «Innerspace», що на вулиці Парковій, 5.

Після невеликої перерви на сцену вийшов керівник анімаційної студії «Тунгуру» та мультиплікатор Володимир Ликов. Він розповів, що потрібно для виготовлення мультфільму та як зібрати команду для цього, а також пояснив принципи анімування персонажів.

Окрім того, митець поділився секретами створення анімації для мультсеріалу «Фіксіки».

Мультиплікатор познайомив глядачів з героями нового мультсеріалу «Пригоди тельфів», який знімає його студія. Тельфи – це чарівні істоти, які дарують дітям різні таланти: Фарбочка вчить дітей малювати, Танцюля – танцювати, Планетка розповідає малюкам про природу, Муза Нуза показує живе у світі фантазій, Спортик навчає займатися спортом, Науковчик знайомить дітлахів з наукою, а Майстрик – вчить їх майструвати щось своїми руками.

До слова одну з героїнь серіалу – Планетку озвучує Анна Лев.

Володимир Ликов привіз з собою в’язані іграшки-тельфи, які разом з книгами про цих персонажів продавали у фойє театру.

«Я закликаю вас закохатися в анімацію та почати створювати мультфільми у Луцьку. Європа тут поруч, тому створюйте мультики», – підсумував аніматор.

Під час майстер-класу «Академія голосу» Анна Лев розповіла учасникам про техніку дихання та провела відвідувачам вправи з техніки мовлення та правильного дихання. Також учасників дійства вчили змінювати регістр та інтонацію.

Майстер-клас Володимира Ликова тему «Як ми робимо мультфільми» розпочався о 19:00 у  тому ж таки антикафе «Innerspace».

Керівник анімаційної студії «Тунгуру» розповів про героїв анімаційного мультфільму «Пригоди Тельфів». Він показав в′язаних іграшкових персонажів, зображених на екрані.  Також він запропонував кожному учаснику фестивалю придумати історію про кожного з анімаційних героїв.

За словами Володим ира Ликова, найскладніше в анімації – вигадувати історії, образ, передавати необхідні емоції та динаміку.

Чоловік розповів, що автори мультфільмів намагаються поставити себе на місце персонажа. Так виникають сюжети, характери, емоції героїв анімацій.

Другий фестивальний день,  9 жовтня, розпочався з показу конкурсних українських анімаційних короткометражок у антикафе «Innerspace».

Далі у Волинському академічному обласному театрі ляльок  учасниця студії «Червоний собака» Олена Голубєва розповіла про анімаційний фільм «Дівчинка з риб’ячим хвостом», який озвучили соліст гурту «ВВ» Олег Скрипка, актриса Сніжана Єгорова та актор Євген Малуха.  Глядачам показали цей мультфільм, а також розповіли про плани студії та наступний фільм, який вони готують до виходу.

Наступний учасник фестивалю «Задзеркалля» – відомий актор дубляжу Юрій Коваленко, більше відомий, як Доктор Звук розповів лучанам про особливості дубляжу та звукоімітацію. Він розповів, що зацікавився наслідуванням звуків ще в дитинстві, коли чув звуки природи. Актор, відомий дубляжем українською мультсеріалів «Сімпсони», «Південний парк», низки художніх та документальних фільмів та здатний імітувати понад сотню звуків.

Чоловік – двічі рекордсмен Книги рекордів України з імітації голосів та звуків, а його голос українці чують практично щодня, атже крім мультфільмів та фільмів він озвучує також рекламні ролики та був брендвойсом багатьох вітчизняних телеканалів.

За словами Юрія Коваленка, він свою особливість знайшов ще у школі, коли розважав старших на 5-10 років друзів, імітуючи різні звуки. А зараз він шукає талановитих людей, які змогли б працювати у його майбутньо му театрі звукоімітації.

Після лекційної частини гості «Задзеркалля» провели майстерки у антикафе «Innerspace».  Так, аніматорка Олена Голубєва з «Червоного собаки» організувала майстер-клас «12 принципів анімації Уолта Діснея» для усіх охочих.

Вона показала відеоролик про правила анімування та пояснила, як їх втілити на практиці. Близько тридцяти учасників майстер-класу виліплювали слово «Задзеркалля» з пластиліну та анімували кожну букву – рухали їх та фіксували це на камеру, використовуючи принципи Уолта Діснея.

Останнім акордом фестивалю «Задзеркалля» став майстер-клас Доктора Звука «Мистецтво голосу та звукоімітація» у антикафе «Innerspace. На ньому експерт з дубляжу розповів присутнім про тонкощі цієї діяльності та перевірив в учасників заходу вміння звукоімітувати цвіркуна.