Режисер-аніматор Олег Федченко вчив лучан працювати з манкою

Режисер-аніматор Олег Федченко вчив лучан працювати з манкою

Режисер-аніматор Олег Федченко вчив лучан працювати з манкою

У суботу, 19 серпня, у приміщенні Молодіжного Центру Волині відбулася зустріч з режисером-аніматором Олегом Федченком. Він дуже детально розповів про етапи створення stop-n-motion анімації  на прикладі своєї роботи «Guests at my home» («Гості мого дому»).

Одними з найважливіших моментів в анімації є створення сторі борду (розкадровки) та аніматіка (сцени, підготовлені до анімації з розставленими персонажами, декораціями світлом і всім, що має бути в кадрі на момент початку кожної сцени), адже чим чіткіший і детальніший сторіборд, тим краще для роботи. Також дуже важливим для анімації є пре-продакшн (підготовка) – встановлення світла, підготовка матеріалів, сама студія (робоче місце), детальне розпланування усього зйомочного процесу. За словами Олега Федченка, його студія завжди надзвичайно змінюється до кінця роботи.

В анімації головне – не боятись завжди експериментувати: з матеріалом (наприклад, манка, пісок, інші сипучі матеріали), зі світлом, із ракурсом, з об’єктивами та багато чим іншим. Не потрібно боятись змін – завжди варто пробувати щось нове.

Окрім корисних порад, Олег Федченко також поділився секретами створення проекту «Guests at my home». Розповів про те, що на пост-продакшні найважливішим було прибрати різницю в освітлені та розказав цікаву історію про те, як шукали головного героя історії – пляшку. Спочатку вони знайшли колекційну пляшку «Хайнекен» (йому ще казали, що за наклейку, яку він зняв з пляшки, колекціонери могли би багато що віддати). Спочатку команда її підвішувала, але порахувавши час, який потрібно буде завжди витрачати на очікування стану спокою, він вирішив відзняти пляшку в різних положеннях. А вже потім змоделювати на комп’ютері.

Того ж дня о 17:00 у Креативній Лабораторії анімаційної студії «Імаго» відбувся другий дофестивальний майстер-клас роботи з манкою від Олега Федченка. Майстер-клас пройшов у рамках підготовки до анімаційного фестивалю «Задзеркалля».

Олег Федченко розповів про тонкощі роботи із манкою. Всі охочі могли спробувати себе у ролі аніматорів і відзняти свій невеличкий тестовий фрагмент мультфільму з власними придуманими персонажами. Також автор  показав  свої анімаційні фільми. Глядачі могли поставити запитання стосовно технічної та практичної сторони зйомок мультфільмів.

У рамках підготовки до фестивалю «Задзеркалля» пройде ще один майстер-клас. Усіх охочих 9 та 10 вересня запрошують на сам фестиваль, де буде теж чимало майстер-класів, мультфільмів та цікавих сюрпризів.

Нагадаємо, нещодавно у Луцьку львівський аніматор Роман Дзвонковський проводив майстер-клас зі створення мультфільмів на плівці.

One thought on “Режисер-аніматор Олег Федченко вчив лучан працювати з манкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *