«Зоотрополіс» та «Пісочник»: найпрестижніша премія в анімації

«Зоотрополіс» та «Пісочник»: найпрестижніша премія в анімації

26 лютого весь світ дізнався переможців премії «Оскар»-2017. 89-ту церемонію вручення нагород кращим з кращих у світі кінематографа провели у Лос-Анджелесі, у США.

Традиційно експерти не оминули увагою і анімаційне мистецтво. Кінопремію вручили у номінації «Найкращий анімаційний повнометражний фільм», а також «Найкращий анімаційний короткометражний фільм».

Цьогоріч у повному метрі серед п’яти номінантів перемогу здобув американський мультфільм «Зоотрополіс» (англ. – Zootopia) режисерів Байрона Ховарда, Річа Мура та Джареад Буша виробництва студіяй «Walt Disney Animation Studios», «Walt Disney Pictures».

Прем’єра фільму в Україні відбулася 17 березня 2016 року. Загалом касові збори «Зоотрополісу» становлять близько мільярда доларів.

За словами одного з режисерів роботи Байрона Ховарда, ще 5 чи 6 років тому команда наважилася зняти мультфільм про місто, в якому тварини говорять людською мовою.

«Дуже дякую глядачам, які зрозуміли цю історію», – підсумував Ховард.

Окрім «Звірополіса» на перемогу претендували також фільми «Кубо. Легенда про самурая» (англ. – Kubo and the Two Strings) режисерів Тревіса Найта та Еріанн Сутнер, «Моана» (англ. – Moana) режисерів Джона Маскера, Рона Клементса та Осната Шурера, «Життя кабачка» (фран. – Ma vie de Courgette) режисерів Клода Барраса та Макса Карлі, а також «Червона черепаха» (фран. – La Tortue Rouge) режисера Міхаеля Дюдока.

Щодо короткого метру, то першість здобув фільм Алана Баріллара та Марка Сондхаймера «Пісочник» (англ. – Piper) виробництва студій «Pixar» та «Walt Disney Pictures».

Він обійшов 4 інших роботи у цій номінації, зокрема, «Сліпа Вайша» (англ. – Blind Vaysha) Теодора Ушева, «Позичений час» (англ. – Borrowed Time) режисерів Ендрю Коутс та Лу Хаму-Лхадж, «Грушевий сидр і сигарети» (англ. – Pear Cider and Cigarettes) Роберта Веллі, а також «Перлина» (англ. – Pearl) Патріка Осборна.

Мультфільм-переможець «Пісочник» розповідає глядачам про пташеня, яке щойно вилупилося з яйця та пізнає світ, долаючи свій страх перед водою. Режисер Алан Барілларо розповів, що на створення короткометражки його надихнули троє власних дітей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *